Exkurze do Prahy pátých tříd

Dne 21. 5. 2026 jsme navštívili Prahu. Exkurze byla dlouhá, ale plná nezapomenutelných zážitků. Počasí nám krásně vyšlo a celý den svítilo sluníčko. Navštívili jsme spoustu památek a nakonec i zasloužený McDonald’s. Během rozchodu jsme mohli navštívit Petřínskou rozhlednu nebo zrcadlové bludiště. Ve třídě vládla velmi dobrá nálada a velké nasazení. Společnou exkurzi jsme si užili a těšíme se na další! Za V. A napsaly Anežka a Bára.

Výlet do Prahy byl velmi hezký. Viděli jsme spoustu památek. Společně s 5. A byl výlet super. I když byla cesta dlouhá, moc jsme si to užili. Všem se moc líbilo zrcadlové bludiště i Petřínská rozhledna. Učitelé na nás byli moc hodní.

Zuzana Pekařová

Sraz na svitavském nádraží jsme měli v 5:40 a v 6:00 jsme vyjeli vlakem do Prahy. V Praze jsme viděli spoustu krásných památek, např. Orloj, Karlův most, Národní muzeum atd. Ušli jsme 15 km a potom jsme šli za odměnu do McDonald’s. Pak jsme měli rozchod po nádraží 20 min. Všichni si odnesli spoustu zážitků!

Barbora Hanáková