8. B na exkurzi v Praze

Ve dnech 10.,11.5. jsme se vydali na exkurzi do Prahy. Navštívili jsme ZOO, Národní muzeum a Neviditelnou výstavu. Hned po příjezdu nás uvítal teplý pražský vzduch a po krátkém oklepání jsme vyrazili na Neviditelnou výstavu. Ta spočívá v přiblížení světa nevidomých lidí. Mohli jsme si vyzkoušet zahrát “slepou dámu” a napsat si své jméno braillovým písmem. Nevidomý průvodce nás zavedl do místnosti, kde byla tma jako v pytli. Měli jsme příležitost jako slepci nakupovat, obdivovat a užívat umění hmatem, projít se po ulici. Byl to úžasný zážitek, řeknu vám. 

Po “zkouknutí” výstavy jsme šli do Národního muzea, kde nás paní průvodkyně provedla po celém areálu a doplňovala majestátní architektonickou práci svým výkladem. Po skončení prohlídky jsme měli rozchod, ve kterém jsme si mohli projít výstavy po vlastní ose. Moji maličkost nejvíce zaujala stálá expozice minerálů. Po pečlivém prohlédnutí expozice jsem byl unešen pestrostí minerálů, které se vyskytují v přírodě, ohromen svítivostí kamenů. Šli jsme tedy pozorovat zázraky evoluce. Byli jsme překvapeni velikostí plejtváka a mnoha dalších zvířat jako je mamut, tygr nebo gepard atd. Po vyčerpávajícím odpoledni jsme došli do hostelu Elf, kde jsme se ubytovali a po krátkém odpočinku vyrazili na Vítkov. Odtud bylo možné pozorovat a obdivovat nejen sochu Žižky sedícího na koni, ale i krásně nasvícenou noční Prahu. Přímo božský pohled, řekl bych. Večer jsme si už jenom povídali s kamarády a šli spát. 

Druhý den ráno jsme snědli vydatnou snídani. Přemístili jsme se do pražské ZOO, kde jsme viděli nespočet zvířátek. Každý si měl připravit povídání o jednom tvorovi, který ho zaujal. Velice rád jsem poslouchal zajímavosti o zvířatech pro mě neznámých. Po projití ZOO v úmorném teplu jsme jeli na vlak a hurá domů. Tímto bych chtěl za celou třídu poděkovat paní učitelce Skalické, která nám výlet zařídila.

za 8. B Matěj Fikejz