Moravský kras – 9. třída

Úterý byl den, kdy to celé začalo. Hned v nekřesťanských 7 hodin ráno jsme vyjížděli vlakem vstříc jihu. V Blansku jsme přestoupili z kolejí na autobus, aby nás serpentýnami vyvezl až k osamělé turistické ubytovně, která jakoby vypadla z postapokalyptického hororu minulého století.

  Díky svému unikátnímu umístění chaty, tyčící se nad okrajem naší nejznámější propasti (Macochy), jsme měli skvěle dostupné všechny různé zajímavé přírodní jevy, které se v Moravském krasu vyskytují.

  Za ty dva dny jsme navštívili spoustu úžasných míst. K nezapomenutelným částem výletu patřily komentovaná prohlídka v jeskyni Balcarka, návštěva interaktivní expozice v Domě přírody ve Skalním mlýně, výhled na Macochu z dolního můstku a občerstvení v kiosku u Cikánských jeskyní.

  Za zmínění určitě stojí také celodenní turistická procházka, kterou jsme zcela dobrovolně zakončili odmítnutím lanovky a výšlapem strmého kopce k hornímu můstku Macochy. Krokoměr nám večer naměřil, pro některé z nás neuvěřitelných, 25 000 kroků.

  Večerní zábavu obstarala variace na televizní hru Lovec, přičemž lovcem byl náš úžasný učitel přírodopisu. Zážitkem byla také noční procházka potemnělým lesem.

Ve shrnutí to byly dva krásné dny, na které budeme v budoucnu rádi vzpomínat.

Za 9. třídu Agi Sehnalová