POKOS

V pondělí 23. 5. 2022 se nám místo vyučovacích hodin v rozvrhu objevilo slovo POKOS. Že nevíte, co to je? Nebojte, my také tápali. Ani bližší vysvětlení zkratky – Příprava občanů k obraně státu –  moc nedopomohlo k představě… Internet sice napověděl, ale i tak jsme první povíkendové ráno s napětím čekali, co nás vlastně ve škole čeká.

     Přímo od profesionálních vojáků jsme se dozvěděli, jak funguje naše armáda, prakticky si vyzkoušeli první pomoc, v tělocvičně pak i včetně naší paní třídní učitelky Vlasty Holické Koskové základy sebeobrany. Po přesunu na školní hřiště jsme zjistili, že se naše třída vejde do Hiluxu (samozřejmě i s kufrem 🙂 )…. Zajímavé byly taktéž ukázky zbraní, překvapivá síla vojáků, kdy jeden z nich hravě vyzdvihl spolužačku, a vtipná závěrečná soutěž o to, kdo se co nejdříve oblékne do protichemického obleku. Úplnou tečkou byl vědomostní kvíz od pana učitele Čadílka. 

     Takhle v klidu a bezpečí budovy naší ZŠ proběhl příjemný den.  Jen doufám, že se takto budeme vídat pouze u osvětových akcí a ne v nějaké krizové situaci.

Tobiáš Jan Říha VI. A