Sedmáci na horách 

I když byla neděle, 12.2. bylo před jídelnou školy velmi rušno. Nastala totiž dlouho očekávaná událost – odjezd 7. A a B na lyžařský výcvik. 

Největší část dne jsme strávili lyžováním, byli jsme rozděleni na skupinky podle zkušeností. Možná nebyly začátky pro všechny jednoduché a zkraje pěkně po vyšlapávání svahu bez vleku bolely nohy, v závěru týdne už ale sjezdovky brázdili všichni. Když už se stmívalo, nastal večerní program, kde hlavní odměnou byl hod kostkou. Ta však nepostihla každého. Jelikož se jedná o tradici, nebudu víc naznačovat, ať jsou další ročníky překvapeny. 

V půlce týdne za námi přijela paní učitelka Kosková a dala si s námi výšlap na přírodní vyhlídku Martina. Žádné bloudění v mlze nenastalo a tak se i tento výlet vydařil a příjemně jsme ho zakončili v restauraci u pohárů a horkých čokolád. Proti trudomyslnosti jsme s sebou měli místo míče společenské hry a tak nám vůbec nevadilo, že nemáme WiFi. Stihli jsme i oslavit Valentýna. Vyčerpanou energii jsme dobili výborným jídlem – vařili na 1 s hvězdičkou. I počasí vyšlo úplně akorát, v den odjezdu se s námi Čenkovice už loučily deštěm – asi jim také bylo líto, že to tak rychle uteklo a už nastal návrat domů.

Poznali jsme se mezi sebou z více stran (ne jen mezi lavicemi a u tabule) a to i s učiteli. Paní učitelce Judové, Hendrychové, panu učiteli Švihelovi, Pekníkovi a paní asistentce Hochové patří dík za trpělivost a doufám, že všichni budeme vzpomínat na skvěle prožitý týden a třeba si ho za 25 let zopakujeme jako „Sněženky a machři“. 

Tobiáš Jan Říha, 7. A